Fa En جمعه 11 آذر 1401 ساعت 6 و 26 دقیقه

شرکت خمیرمایه و الکل رازی

شرکت خمیرمایه و الکل رازی ( وابسته به شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی) با هدف تولید محصولات بیوتکنولوژی مورد نیاز بازارهای داخلی وخارجی در اواخر سال 1377 با دو کارخانه خمیرمایه و اتانول در زمینی به مساحت 14 هکتار احداث شده ‌است .

طراحی خطوط تولید توسط شرکت فوگل بوش اتریش صورت گرفته و با بهره‌گیری از ماشین‌آلات پیشرفته و  آخرین تکنولوژی اروپایی بعنوان بزرگترین تولیدکننده در منطقه شناخته می‌شود. 

 

کارخانه اتانول

اتانول این شرکت در زمستان سال 1385 تولید آزمایشی خود را آغـــاز نـــموده و با حدود 100 نفر پرسنل توان تولیـد 33 میلیون لیتر اتانول طبی 96% و 1،750،000 لیتر اتانول صنعتی و 250،000 لیتر روغن اتانول (جمعا 35 میلیون لیتر) در سال را دارد. اتانول تولیدی این شرکت با نام تجاری "ناب اتانول" با دریافت مهر استاندارد ملی ایران از کیفیت بسیار ممتازی برخوردار می‌باشد و امکان مصرف در صنایع مختلف از جمله داروسازی، رنگ سازی، موادشیمیایی، شوینده، صنایع نظامی و ... را داراست و در داخل و خارج از کشور دارای مشتریان متعدد می‌باشد.

اتانول تولیدی این شرکت در حال حاضر به صورت فله (حمل با تانکرهای مخصوص) و یا بشکه‌های 220 لیترعرضه می‌شود و قابلیت بسته‌بندی در انواع مختلف تحت سفــارش میسر می‌باشد.

 

کارخانه خمیرمایه

از زمستان 1390 محصول خود را با نام تجاری  " ناب مایه" با هدف بهبود کیفیت انواع نان‌های سنتی، فانتزی و صنعتی به منظور ارتقا سلامت جامعه فعالیت خود را آغاز نمود. این شرکت با اشتغال‌زایی 160 نفر به صورت مستقیم و ظرفیت تولید سالیانه 12هزارتن خمیرمایه با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین تکنولوژی اروپا، به عنوان بزرگترین کارخانه کشور مشغول به فعالیت می‌باشد. خمیرمایه تولیدی با بسته‌بندی‌های متنوع و سفارشی علاوه بر تامین نیازهای داخلی ، به صورت عمده و جزئی به کشورهای دور و نزدیک صادر می‌گردد. شایان ذکر است دریافت نشان استاندارد ایران و حضور گسترده در بازارهای داخل، منطقه و خارج از کشور نمایانگر توانمندی و کیفیت بالای این محصول می‌باشد.

 

کارخانه گاز بایو ‌دی‌اکسیدکربن (Bio CO2)

شرکت خمیرمایه و الکل رازی در راستای دستیابی به صنعت سبز و تکمیل زنجیره ارزش خود، با هدف اجرای ماده 12 پروتکل کیوتو و کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و مکانیسم توسعه پاک، جهت جلوگیری از گرمایش جهانی و به‌ حداقل‌رسانی گازهای آلاینده زیست‌محیطی با بهره‌گیری از دانش و تکنولوژی روز دنیا، پس از دریافت موافقت های لازم از وزارت صنعت، معدن و تجارت و تصویب هلدینگ توسعه نیشکر و صنایع جانبی و حسب برنامه‌ریزی‌های بعمل آمده از سال 1395 با تامین و نصب قطعات و تجهیزات ثابت و دوار، دستگاه‌ها و تجهیزات ابزاردقیق پیشرفته و راه‌اندازی خط تولید گاز بایو ‌دی‌اکسیدکربن نسبت به جمع آوری گاز دی‌اکسیدکربن حاصل از فرآیند زیستی بخش تخمیر کارخانه اتانول اقدام نمود و موفق شد اولین کارخانه بازیابی گاز Bio CO2 در کشور را با ظرفیت خالص سازی 1000کیلوگرم بر ساعت، در اوایل تابستان سال 1398به بهره‌برداری رساند و این محصول جدید را به بازار عرضه نماید.