Fa En جمعه 11 آذر 1401 ساعت 7 و 41 دقیقه

صفحه‌

معرفی شرکت

 

شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در کنار برنامه ریزی خود برای تولید سالیانه هفت هزار تن شکر اقدام به راه اندازی هفت کشت و صنعت نیشکر نمود و در کنار آن برنامه هایی برای تولید محصولات دیگر از باقیمانده نیشکر دنبال نموده است. ملاس ماده غلیظ قهوه ای رنگ است که پس از فرآیند استحصال شکر در بخش تولید ایجاد می‌گردد . از این ماده ارزشمند می‌توان طی فرآیندی در تولید محصولات با ارزش افزوده بالایی مانند الکل ، خمیرمایه، خوراک دام و ... استفاده نمود مقدار تولید این ماده در کشت و صنعتهای گروه شرکت توسعه نیشکر بالغ بر 200 هزار تن در سال می‌باشد .

شرکت خمیرمایه و الکل رازی از شرکتهای گروه شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی بوده که با هدف تولید محصولات بیوتکنولوژی مورد نیاز بازارهای داخلی و خارجی در سال 1377 موفق به اخذ موافقت اصولی و جواز تاسیس از سازمان صنایع و معادن خوزستان گردید. پس از شروع عملیات اجرایی ساخت و نصب کارخانجات الکل و خمیرمایه ، در سال 1378 اولین کارخانه این شرکت با ظرفیت 33 میلیون لیتر الکل طبی یا اتانول 96 درصد در بهمن ماه 1385 تولید خود را آغاز نمود .همچنین تولید خمیرمایه با ظرفیت 10 هزار تن در سال با بهره‌گیری از پیشرفته ترین تکنولوژی روز دنیا در اواخر سال 90 آغاز شد و زمینه اشتغال‌زائی 500 نفر بصورت مستقیم و غیرمستقیم را فراهم نموده است .

آب مورد نیاز این شرکت را یک واحد تصفیه خانه بسیار پیشرفته تامین می کند. سرمایه گذاری انجام شده برای این شرکت در مجموع مبلغی در حدود 30 میلیون یورو هزینه ارزی بوده است .

تاریخچه شرکت خمیرمایه و الکل رازی

کارخانه اتانول

اتانول این شرکت در زمستان سال 1385 تولید آزمایشی خود را آغـــاز نـــموده و با حدود 100 پرسنل توان تولیـد 33 میلیون لیتر اتانول طبی 96% و 1،750،000 لیتر اتانول صنعتی و 250،000 لیتر روغن اتانول (جمعا 35 میلیون لیتر) در سال را دارد. اتانول تولیدی این شرکت با نام تجاری "ناب اتانول" با دریافت مهر استاندارد ملی ایران از کیفیت بسیار ممتازی برخوردار می باشد و امکان مصرف در صنایع مختلف از جمله داروسازی، رنگ سازی، موادشیمیایی، شوینده، صنایع نظامی و ... را داراست و در داخل و خارج از کشور دارای مشتریان متعدد می باشد.

اتانول تولیدی این شرکت در حال حاضر به صورت فله (حمل با تانکرهای مخصوص) و یا بشکه های 220 لیترعرضه میشود و قابلیت بسته بندی در انواع مختلف تحت سفــارش میسر می باشد.

کارخانه خمیرمایه

از زمستان 1390 محصول خود را با نام تجاری " ناب مایه" با هدف بهبود کیفیت انواع نانهای سنتی، فانتزی و صنعتی به منظور ارتقا سلامت جامعه فعالیت خود را آغاز نمود. این شرکت با اشتغال زایی 160 نفر به صورت مستقیم و ظرفیت تولید سالیانه 12هزارتن خمیرمایه با بهره گیری از پیشرفته ترین تکنولوژی اروپا، به عنوان بزرگترین کارخانه کشور مشغول به فعالیت می باشد. خمیرمایه تولیدی با بسته بندی های متنوع و سفارشی علاوه بر تامین نیازهای داخلی ، به صورت عمده و جزئی به کشورهای دور و نزدیک صادر می گردد. شایان ذکر است دریافت نشان استاندارد ایران و حضور گسترده در بازارهای داخل، منطقه و خارج از کشور نمایانگر توانمندی و کیفیت بالای این محصول میباشد.

توفیقات شرکت خمیر مایه و الکل رازی تاکنون:

  • واحد نمونه صنعتی استان خوزستان در سال 91
  • واحد منتخب سازمان غذا و داروی خوزستان 1395
  • واحد منتخب اداره استانداره ملی ایران 1395
  • واحد تولیدی نمونه استانی مهر92
  • دارای رتبه 2 در مرکز رتبه بندی ملی ایران
  • دارای نشان استاندارد ملی ایران برای کلیه محصولات
  • اخذ گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان
  • اخذ گواهینامه و نشان جهانی حلال برای محصول خمیرمایه
  • اخذ گواهینامه ISO
  • اخذ گواهینامه FDA آمریکا برای هردو محصول 2016