Fa En سه شنبه 30 مهر 1398 ساعت 9 و 36 دقیقه

ارتباط با ما

info@ya-razi.com

33131314- 061

ساعات کار

  • شنبه تا چهارشنبه : ساعت 8 تا 16
  • پنج شنبه : ساعت 8 تا 14

اهداف و ارزش ها

شرکت خمیر مایه و الکل رازی متعهد به رهبری در صنعت تولید اتانول که با تکنیک برتر در تولید با ارزش محصولا تش که از کیفیت بالایی برخوردار است و انتظارات مشتریانش را برآورده می کند می باشد. این تعهد منعکس در تولید مداوم محصولات، پروسه های آن و کارکنان می شود.

  • ارتباط باز دو طرفه و معمول بین مدیریت و کارکنان
  • درستی و تمامیت
  • تشویق کارهای تیمی درون و ما بین بخش ها
  • احترام برای تمامی کارکنان
  • همکاری کارکنان در چیدن اهداف و تصمیمات
  • انتظار نهایت کوشش از کارکنان
  • تشخیص و توسعه کاری هر کارکن
  • استانداردهای کاری که در محافظت ازکارکنان، محیط و عموم به کار گرفته شده اند

الکل

کارخانه الکل این شرکت با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و استفاده از ماشین آلات مدرن در سال 1385 تولیدی آزمایشی خود را آغاز نمود و به استحصال روزانه 110 هزار لیتر الکل از ملاس نیشکر دست یافت.الکل تولیدی این شرکت با نام تجاری "ناب اتانول" با دریافت مهر استاندارد ملی ایران

كارخانه الكل: بزرگترین تولید کننده الکل ایران

 

کارخانه الکل این شرکت با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و استفاده از ماشین آلات مدرن در سال 1385 تولیدی آزمایشی خود را آغاز نمود و به استحصال روزانه 110 هزار لیتر الکل از ملاس نیشکر دست یافت.

الکل تولیدی این شرکت با نام تجاری "ناب اتانول" با دریافت مهر استاندارد ملی ایران از نقطه نظر کیفی مطابق با استانداردهای اروپا بوده و از بالاترین کیفیت استاندارد برخوردار می باشد به طوری که در سال های فعالیت به نحو چشمگیری توجه مشتریان داخلی و خارجی را جهت مصارف دارویی، بهداشتی، غذایی و صنعتی به خود جلب نموده است. در حال حاضر محصول تولیدی به صورت فله (حمل با تانکرهای مخصوص ) و یا بشکه های 220 لیتری قابل عرضه می باشد.

 

محصول تولیدی و ظرفیت تولید

محصول اصلي اين كارخانه الكل طبي (96% اتانول) بوده و در كنار آن دو محصول جانبي شامل الكل صنعتي (90% اتانول) و روغن الكل كه حاوي 20% آب مي‌باشد توليد مي‌گردد. ظرفيت توليد سالانه حدود 33،000،000 ليتر و روزانه حدود 100،000 ليتر الكل به شرح زير مي‌باشد.

 

جدول تولید

 

نوع الکل مقدار تولید
الكل طبي 31،300،000
الكل صنعتي 1،500،000
روغن الكل 200،000
جمع 33،000،000محصول تولیدی و ظرفیت تولید


بسته بندی 


محصولات الكل به صورت فله و در صورت سفارش مشتري به صورت بشكه‌هاي 220 ليتري عرضه مي‌شود. 


شرح محصول 


الكل طبي در واقع همان الكل اتيليك يا اتانول 96 درجه است كه حاوي 4% آب مي‌باشد. اين محصول در مقايسه با محصولات مشابه داخلي و خارجي از كيفيت بسيار بالايي برخوردار مي‌باشد. 


کاربرد 


اتانول استفاده‌هاي بسيار متنوعي دارد. علاوه بر كاربردهاي پزشكي در صنايعي مانند صنايع دارويي، بهداشتي، عطر سازي، رنگ‌سازي و نظامي كاربرد داشته و همچنين در صورت استفاده از يك واحد آب‌گيري (مانند Molecular Sieve) مي‌تواند به عنوان اتانول سوختي مورد استفاده قرار گيرد.


شرح مختصر روش تولید الکل


ملاس خام پس از دريافت در مخازن ذخيره و مواد كمكي در انبار مواد شيميايي ذخيره مي‌شوند. مواد كمكي در مخازن محلول سازي با آب مخلوط شده و محلول حاصل با توجه به برنامه توليد به بخش تخمير پمپ مي‌شود. ملاس خام نيز در مخزن محلول سازي رقيق شده و به بخش تخمير پمپ مي‌شود.

البته از فرمانتور دوم به بعد ملاس خام بدون رقيق سازي و به طور مستقيم به داخل فرمانتورها پمپ مي‌شود. شروع تخمير با انحلال وزن معيني از خميرمايه خشك در يك مخزن خاص و سپس انتقال آن به پري‌فرمانتور مي‌باشد. فرآيند تخمير به گونه‌اي است كه محتويات پري‌فرمانتور به فرمانتور اول و محتويات اين فرمانتور به فرمانتور دوم و به همين ترتيب تا فرمانتور پنجم پمپ مي‌شود به نحوي كه فرمانتورهايي كه به صورت Fed Batch عمل مي‌كنند به صورت يك سيستم پيوسته در مي‌آيند. در پايان مرحله تخمير محتويات فرمانتور پنجم به مخزن ذخيره مش الكلي پمپ مي‌شود. اين مخزن درست قبل از فرآيند تقطير بوده و جهت تضمين خوراك دهي بخش تقطير مي‌باشد تا فرآيند تقطير بطور پيوسته انجام شود.

غلظت الكل در طح مراحل متوالي تخمير به ترديج افزايش يافته و در نهايت به حدود 10-9% مي‌رسد. همچنين هواي مورد نياز جهت تخمير نيز از طرق 2 بلوور تامين مي‌شوند در بخش تقطير شش ستون سيني دار وجود دارد كه فرآيند جداسازي اتانول از ساير تركيبات توليد شده در حين تخمير را انجام مي‌دهند.

در اين بخش سه نوع محصول شامل الكل طبي، الكل صنعتي و روغن الكل توليد مي‌شود كه در مخازن جداگانه ذخیره می شوند.همچنين مقادير بسيار زيادي گاز CO2 نيز توليد مي‌شود كه در آينده به صورت كپسول گاز CO2 يا يخ‌خشك به بازار عرضه خواهد شد. به علاوه بخشي از اين گاز نيز احتمالاً در فرايند تصفيه شكر كارخانه شكر شركت كشت و صنعت دعبل خزايي كه در مجاورت كارخانه الكل مي‌باشد مصرف خواهد شد. به طور كلي به ازاء هر 5/3 كيلوگرم ملاس الکل تولید می شود.


شرح فرآیند و آنالیز الکل

 

عمده محصول اي كارخانه توليدي، الكل طبي خلوص 96% بوده كه در كنار آن دو محصول جانبي ديگر شامل الكل صنعتي و روغن الكل نيز توليد مي شود.


مشاهده کاتالوگنظرات

حمید ملائی

1 ماه و 23 روز پیش

تشکر فراوان بابت توضیحات

رضا فرید

9 روز پیش

سلام و خسته نباشید خدمت شما من یه سوالی در مورد الکل طبی شما داشتم آیا میشه الکل طبی رو بعد از تقطیر و جدا کردن بنزوات برای مصارف خوراکی استفاده کرد؟ سپاس

ثبت نظر

ارسال