Fa En سه شنبه 8 آذر 1401 ساعت 11 و 54 دقیقه

معرفی شرکت

شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در کنار برنامه‌ریزی خود برای تولید سالیانه هفت هزار تن شکر اقدام به راه‌اندازی هفت کشت و صنعت نیشکر نمود و در کنار آن برنامه‌هایی برای تولید محصولات دیگر از باقیمانده نیشکر دنبال نموده است. ملاس ماده غلیظ قهوه‌ای رنگ است که پس از فرآیند استحصال شکر در بخش تولید ایجاد می‌گردد . از این ماده ارزشمند می‌توان طی فرآیندی در تولید محصولات با ارزش افزوده بالایی مانند الکل ، خمیرمایه، خوراک دام و ... استفاده نمود مقدار تولید این ماده در کشت و صنعت‌های گروه شرکت توسعه نیشکر بالغ بر 200 هزار تن در سال می‌باشد .

شرکت خمیرمایه و الکل رازی از شرکت‌های گروه شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی بوده که با هدف تولید محصولات بیوتکنولوژی مورد نیاز بازارهای داخلی و خارجی در سال 1377 موفق به اخذ موافقت اصولی و جواز تاسیس از سازمان صنایع و معادن خوزستان گردید. پس از شروع عملیات اجرایی ساخت و نصب کارخانجات الکل و خمیرمایه ، در سال 1378 اولین کارخانه این شرکت با ظرفیت 33 میلیون لیتر الکل طبی یا اتانول 96 درصد در بهمن ماه 1385 تولید خود را آغاز نمود .همچنین تولید خمیرمایه با ظرفیت 10 هزار تن در سال با بهره‌گیری از پیشرفته ترین تکنولوژی روز دنیا در اواخر سال 90 آغاز شد و زمینه اشتغال‌زائی 500 نفر بصورت مستقیم و غیرمستقیم را فراهم نموده است .

طراحی خطوط تولید توسط شرکت فوگل بوش اتریش صورت گرفته و با بهره گیری از ماشین‌آلات پیشرفته و  آخرین تکنولوژی اروپایی بعنوان بزرگترین تولیدکننده در منطقه شناخته می‌شود. 

آب مورد نیاز این شرکت را یک واحد تصفیه خانه بسیار پیشرفته تامین می‌کند. سرمایه‌گذاری انجام شده برای این شرکت در مجموع مبلغی در حدود 30 میلیون یورو هزینه ارزی بوده است.